Sokołowsko
Radosno

a górze Suchowiec, skalnym cyplu wznoszącym się na wysokość 928 m npm. znajduje się ruina dawnego zamku strażniczego. Wybudowany został prawdopodobnie przez Bolka I Surowego i włączony był do zespołu obronnego księstwa świdnicko - jaworskiego. W 1355 roku zostaje zdobyty przez króla czeskiego Karola a następnie sprzedany rycerzowi Herskowi z Rozdziałowic. W późniejszych latach zamek kilkakrotnie zmienia właścicieli. Jednym z nich zostaje w 1369 roku Przecław z Pogorzeli.
   Podczas wojen husyckich zamek opanowują husyci i urządzają tutaj świetną, niedostępną kryjówkę. Podczas tych wojen zamek ulega częściowym zniszczeniom. Po opuszczeniu go przez husytów przechodzi  w ręce rycerzy - rabusiów. Ich łupem padają kupcy i mieszczanie. Ci ostatni nie mogąc dłużej znosić takiego sąsiedztwa organizują zbrojną wyprawę na zamek. Jest rok 1497. Zamek zostaje zdobyty przez mieszczan i w obawie by ponownie nie dostał się w ręce rozbójników wysadzają go.
    Do naszych czasów przetrwała we fragmentach jedynie okrągła wieża o wysokości około 9 m i grubości mierzonej w przyziemiu 3,5 m. Dostrzec można również nikłe szczątki murów i szerokich fos.
    W oczy rzuca się podobieństwo tego zamku do drugiego stojącego niedaleko, zbudowanego również przez Bolka I, a mianowicie zamku "Rogowiec". Obydwie budowle są niewielkie /ok. 30 m długości/, z jedną kamienną wieżą o prawie identycznych wymiarach otoczone murami i fosą. Patrząc na ich plany możemy powiedzieć - bliźniaki.