Vecdroga
/niem. Alt-Drogen/
amek zbudowany został prawdopodobnie w XV wieku na 6-cio metrowym wzniesieniu pomiędzy rzeką Wartą a bagnami. Całe zamkowe wzgórze ma wymiary 80x120 metrów natomiast budynek mieszkalny powstał na planie prostokąta o wymiarach 14x30 metrów. Jako budulca użyto wielkich głazów, pomiędzy nie sypano żwir, wszystko połączono zaprawą i dlatego też grubość muru budynku wynosi od 1,2 do 1,5 m. Pod jedną z części budynku mieszkalnego znajdowały się dwie piwnice o wymiarach 4x6 m. 
  Do 1577 roku zamek należał do rodziny Lennenov a od 1583 do 1677 roku był w rękach rodziny Blomberg. Pod koniec XVII wieku budowla została jednak opuszczona a ówcześni jego mieszkańcy przenieśli się do nowo wybudowanego pałacu. Pozostawiony budynek zaczął niszczeć. Później na dawnych zamkowych terenach powstało chłopskie gospodarstwo a zamkowe ruiny znalazły się w sadzie. Lecz z czasem i to gospodarstwo zostało opuszczone.
  W 1947 roku na zamku przeprowadzono prace wykopaloskowe w trakcie, których odkryto wiele cennych przedmiotów pochodzących z wieków XV - XVII.
  Obecnie z zamku pozostały zarośnięte części fundamentów.