Kamienna Góra
Grodztwo 

 
rugi zamek zbudowany został przez rodzinę Schaffgotschów w latach 1565-88.Był to przebudowany dwór stojący nad rzeką Bóbr. Powstał na planie czworoboku, wewnątrz posiadał dziedziniec ozdobiony arkadowymi krużgankami oraz kwadratową wieżą stojącą w południowo-zachodnim narożniku. Całą budowlę otaczał mur obronny oraz fosa z wodą.
  Z końcem XVI wieku zamek przechodzi w ręce rodziny von Schindel a po nich rodziny von Dyhrów. Lecz już w XVII wieku właścicielami zamku jest spokrewniona z  Schaffgotschami rodzina Promnitzów. W połowie XVIII wieku nabywa budowlę rodzina Stolberg-Wernigerode i przebudowuje dotychczasowy zamek na pałacową rezydencję.
  Na zamku gościł w 1813 roku car Rosji Aleksander I oraz król Prus Wilhelm III. W dziewięćdziesiąt lat później zamek odwiedza cesarz Niemiec Wilhelm II wraz z małżonką jako gość weselny hrabianki Armgardy Stolberg-Wernigerode i hrabiego Oskara von Platten zu Hallermund.
  Druga wojna światowa łaskawie obeszła się z budowlą i nie odniósł on większych zniszczeń. Po wojnie w pałacu miał swoją siedzibę PGR. w 1964 roku wybucha pożar, który niszczy pałac. Od tej chwili jest to tylko jeszcze jedna ruina.